КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. Дзержинського, 47, 2-16-37
Калинівська міська рада
8 лютого 2012 року, середа, 01:30
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:2
візитів сьогодні:9
візитів всього:69639
Регламент роботи Калинівської міської ради 6 скликання

 

 

Затверджено рішенням № 6  

1-ої сесії Калинівської міської ради 

  6-го скликання від 07 грудня 2010 року


Р Е Г Л А М Е Н Т

 

РОБОТИ 

КАЛИНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

6 -го   СКЛИКАННЯ

 

Калинівського району 

Вінницької області

 

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Стаття 1.

 

         Міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє інтереси територіальної  громади та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначених Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", іншими законами та нормативно –правовими документами.

 

Стаття 2.

 

         Діяльність міської ради базується на принципах народовладдя законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів, виборності, правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами, відповідальності та підзвітності перед  територіальною громадою уповноважених нею органів та посадових осіб, державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування, судового захисту прав місцевого самоврядування, взаємодії з трудовими колективами і громадськими організаціями.

 

Стаття 3.

 

         Порядок формування і організація діяльності міської ради, її органу, депутатів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні",  Законом України «Про вибори депутатів Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», іншими законами і  даним регламентом.

 

Стаття 4.

 

         Міська рада вважається правомочною за умови обрання не менш як двох третин депутатів від її загального складу. У разі, якщо до ради обрано менше двох третин її складу, до обрання необхідної кількості депутатів продовжує здійснювати повноваження рада попереднього скликання.

         У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу міської ради входить не менше як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів рада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від її загального складу.

 

         Термін повноважень ради – 4 роки.

 

Стаття 5.

 

         Регламент ради затверджується не пізніш як на другій сесії, зміни і доповнення до нього приймаються сесією міської ради за пропозицією міського голови, постійних комісій, депутатів ради.

        Регламентом ради визначаються: порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання   секретаря міської ради, затвердження заступників міського голови, скликання чергової та позачергової сесій ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії   з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

              До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

 

Стаття 6.

 

В цьому регламенті і розпорядчій частині рішень міської ради, постійних комісій вживаються такі терміни:

  •   територіальна громада – жителі міста Калинівки, селища Калинівка Друга, селища Рівнинне та села Прилуцьке, об’єднані постійним місцем проживання  і мають єдиний адміністративний центр;
  • місцевий референдум – форма прийняття територіальною громадою рішень з питань, що належать до відання місцевого самоврядування, шляхом прямого голосування;
  • загальні збори – зібрання всіх чи частини жителів територіальної громади для вирішення питань місцевого значення;
  • рада (Калинівська міська рада) –  представницький орган місцевого самоврядування, який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення;
  •  сесія – форма роботи міської ради. Складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій;
  •  склад ради – кількість депутатів, обраних до   міської ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку;
  • загальний склад ради – кількісний склад депутатів Калинівської міської ради, визначений обласною радою попереднього скликання;
  • правомочний склад ради–кількість депутатів, обраних до міської ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку, яка становить не менш як дві третини від загального   складу ради;
  •  виконавчі органи рад - органи, які створюються міською радою для здійснення    виконавчих    функцій    і   повноважень   місцевого самоврядування у межах, визначених законодавством;
  • органи самоорганізації населення - представницькі органи, що створюються частиною жителів,   які   тимчасово   або постійно проживають на відповідній території в межах села, селища, міста;
  • посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах   місцевого   самоврядування,   має   відповідні посадові повноваження    у    здійсненні    організаційно-розпорядчих    та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету;
  • делеговані повноваження - повноваження органів виконавчої влади, надані органам місцевого самоврядування законом, а також повноваження органів місцевого самоврядування, які передаються відповідним   місцевим   державним   адміністраціям   за рішенням районних, обласних рад;
  • право комунальної власності - право територіальної громади володіти,    доцільно,   економно,   ефективно   користуватися   і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування;
  • бюджет місцевого самоврядування (місцевий бюджет) - план утворення і використання фінансових ресурсів, необхідних для забезпечення функцій та повноважень місцевого самоврядування;
  • поточний бюджет - доходи і видатки місцевого бюджету, які утворюються і використовуються для покриття поточних видатків;
  • бюджет розвитку - доходи і видатки місцевого бюджету, які утворюються    і    використовуються    для   реалізації   програм соціально-економічного розвитку, зміцнення матеріально-фінансової бази;
  • мінімальний бюджет місцевого самоврядування - розрахунковий обсяг місцевого бюджету, необхідний для здійснення повноважень місцевого самоврядування на рівні мінімальних соціальних потреб, який гарантується державою;

Інші терміни використовуються згідно з їх загальноприйнятими нормативами, утвердженими значеннями, що не допускають подвійного тлумачення.

 

 

СЕСІЇ РАДИ

 

Стаття 7.

 

         Рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

 

         Перша сесія новообраної міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 4 цього Регламенту.  Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та  новообраного міського голови відповідно до статті 42 цього Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова.

 

              У разі якщо на час проведення першої сесії міський голова не обраний, про що на сесії ради інформує голова територіальної виборчої комісії, рада обирає тимчасову президію з числа депутатів ради в кількості трьох - п'яти осіб. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях ради.

             Наступні сесії   міської ради скликаються міським   головою.

 

Стаття 8.

             У разі немотивованої відмови   міського голови, або неможливості його скликати сесію ради сесія скликаєтьсясекретарем міської ради.

     У цьому випадку сесія скликається:

     1) якщо сесія не скликається міським головою у строки, передбачені цим Регламентом та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

     2) якщо міський голова (без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених статтею 9 регламенту.

 

Стаття 9.

 

            Сесія міської ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї  третини   депутатів   від   загального складу відповідної ради, виконавчого комітету.

 

Стаття 10.

 

                У разі якщо міський голова чи секретар міської ради у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу виконавчого комітету або третини депутатів від загального складу ради, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана  депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. У цьому випадку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради-  один з депутатів цієї ради.

 

Стаття 11.

 

     1.  Сесії ради скликаються міським головою в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок – не рідше ніж один раз на місяць.

 

      2. Розпорядження   про скликання сесії ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

 

      3. Сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

     

     4. Пропозиції щодо питань на розгляд ради можуть вноситися міським  головою,   постійними   комісіями, депутатами, виконавчим комітетом ради, загальними зборами громадян. Пропозиції щодо прийняття рішень, які відповідно до закону є регуляторними актами, вносяться з урахуванням вимог  Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"

      5. Порядок проведення першої сесії ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

 

     6. Протоколи сесій міської   ради, прийняті нею рішення підписуються особисто міським головою,    у разі їх відсутності - відповідно секретарем   міської   ради,   а у випадку, передбаченому статтею десятою цього регламенту - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

 

    7.Сесії ради проводяться гласно. У разі необхідності рада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання. У відкритих засіданнях можуть брати участь народні депутати України, депутати обласної та районної рад, представники органів державної виконавчої влади, об'єднань  громадян, уповноважені представники трудових колективів, працівники засобів масової інформації.

 

     8. Кількість і категорії осіб, які не є депутатами, що запрошуються на сесію, визначає і організовує міський голова. Головуючий на пленарному засіданні повідомляє депутатів про осіб, які офіційно запрошені на сесію ради.

         Запрошені особи не мають права втручатися в роботу сесії, вони зобов’язані  утримуватися від вирішення того чи іншого питання. У разі невиконання цих вимог, вони за пропозицією головуючого на сесії можуть бути позбавлені права бути присутніми в залі засідань.

 

Стаття 12.

        

                     1.Проекти рішень ради, інші документи, що виносяться на розгляд ради, надаються депутатам не пізніше як за п’ять  днів до сесії, а у виняткових випадках – в день проведення засідання.

 2.            Розгляд

звернень громадян та юридичних осіб, які надійшли в день проведення сесії міської ради, або безпосередньо на засідання, виносяться на   обговорення і прийняття рішень за згодою депутатів, якщо питання, викладені у зверненні не потребують додаткового вивчення і розгляду дорадчими органами ради.

 

Стаття 13.

 

         1.  Для розгляду невідкладних питань чи надзвичайних ситуацій скликається позачергова сесія ради.

 

         2. Позачергова сесія скликається міським головою за власною ініціативою, у разі його відсутності, чи неможливості виконання ним повноважень – секретарем ради, або за ініціативою не менше як однієї третини депутатів від загального складу ради.

 

         3. Пропозиція і обґрунтування щодо необхідності скликання позачергової сесії подаються в письмовій формі міському голові з переліком питань, що пропонуються для розгляду.

 

         4. Розпорядження міського голови про скликання позачергової сесії доводиться до відома депутатів не пізніш як за три дні до її відкриття, а у виняткових випадках – за один день.

 

         5. Матеріали до позачергової сесії видаються депутатам при реєстрації.

        

         6. До порядку денного позачергової сесії включаються тільки ті питання, які стали причиною її скликання. Про включення до порядку денного позачергової сесії міської ради інших питань   проводяться процедурні голосування, результати яких не зазначаються в протоколі сесії.

 

Стаття 14.

 

         1. Сесія ради є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

 

         2. Реєстрація депутатів, які прибули на сесію, розпочинається за тридцять хвилин до відкриття засідання ради шляхом особистого підпису в списку присутніх.

 

Стаття 15.

 

         1. Пропозиції з питань порядку денного можуть офіційно вноситися міським головою, постійними комісіями, депутатами, виконавчим комітетом  ради, загальними зборами громадян.

                Рада затверджує план роботи на наступний рік, в який вносяться основні питання для розгляду на сесії.

 

         2. Проект порядку денного сесії готується секретарем міської ради  з урахуванням поданих пропозицій.

 

         3.    Доповіді, співдоповіді, довідкові матеріали і проекти рішень з питань, що виносяться на розгляд ради, готуються постійними комісіями, депутатами, що їх внесли, або тимчасовими контрольними комісіями, які утворюються сесією для підготовки конкретного питання.

 

         4. При підготовці питань, що виносяться на розгляд ради, проводиться необхідна дорадча робота виконавчого комітету, постійних   та тимчасових контрольних комісій ради, постійно діючих комісій міськвиконкому,  вивченням окремих пунктів на підприємствах, в організаціях та установах. З найбільш важливих питань за рішенням ради, вивчається думка громадськості.

 

         5.    Після реєстрації і розгляду питань міським головою матеріали передаються на розгляд постійній комісії чи кільком постійним комісіям ради. При цьому встановлюється термін розгляду в комісіях і підготовки висновків з внесеного питання та проекту рішення, про що повідомляється ініціатору.

 

         6. Комісія на своїх засіданнях розглядає пропозицію і проект рішення від   виконавця. При необхідності комісія залучає до розгляду питання фахівців відповідної галузі. Комісія має право вносити зміни до проекту рішень, а також підготувати свій проект рішення.

              За дорученням міського голови, секретаря ради, голови постійної комісії виконавчий апарат ради проводить попередню правову оцінку поданих матеріалів.

              До проекту рішення додаються письмові висновки, а також зауваження, зміни та доповнення правових осіб.

 

         7. З урахуванням висновків комісії (комісій) міський голова приймає рішення про включення питання до порядку денного сесії або мотивує його відхилення.

 

         8. Питання, які потребують   невідкладного розгляду і не вимагають попередньої підготовки та розгляду в комісіях, за рішенням ради можуть вноситись в порядок денний сесії під час її проведення.

 

         9.  Проекти рішень ради при необхідності за дорученням міського голови, або акти регуляторного впливу  можуть бути передані в засоби масової інформації для попереднього обговорення населенням.

 

         10. Пропозиції з уточнення порядку денного вносяться міському голові, секретарю ради не пізніше, як за шість днів до початку роботи сесії.

 

         11. Міський голова на сесії інформує депутатів про зміни та пропозиції до порядку денного. Якщо постійні комісії чи депутати наполягатимуть на включенні до порядку денного відхилених ним пропозицій, питання вирішується голосуванням.

 

         12.   Порядок денний сесії затверджується радою на пленарному засіданні відкритим голосуванням більшістю голосів депутатів, які беруть участь в роботі сесії. Рішення з процедурних питань не приймаються.

 

Стаття 16. 

 

         1.    Засідання ради відкриває, веде і закриває міський голова, а в разі неможливості чи відмови його від виконання цих функцій – секретар ради, або депутат ради, якого визначає рада.

 

         2.  Засідання ради розпочинається і закінчується  виконанням Державного Гімну України. Час роботи пленарних засідань  з 14 год. до 18.30 год.  (з перервою на 15 хв. після 2-х годин роботи).

   

         3. На початку чергової сесії, ще до обговорення її порядку денного, міський голова в усній формі інформує депутатів про стан справ в місті, про роботу ради, депутатів, про реалізацію запитів депутатів та з інших питань, а також дає відповіді на запитання депутатів. Обговорення цих повідомлень не проводиться. На запитання і відповіді відводиться до 15 хв.

 

         4. Пропозиції щодо призупинення роботи сесії вносяться головою, постійною комісією ради, депутатами, рішення про час поновлення роботи сесії приймається разом з прийняттям рішення про її призупинення більшістю голосів присутніх на сесії депутатів ради.

               Вимоги депутатів про перерву в роботі в сесії перед голосуванням по проекту рішення, з якого необхідні консультації на час не більше 15 хв., задовольняються без голосування.

 

         5. Головуючий на сесії:

 

-   забезпечує дотримання законодавчих актів України і цього регламенту;

-   керує засіданням ради, слідкує за дотриманням кворуму сесії і прийнятого порядку денного;

-   надає слово доповідачам, співдоповідачам і виступаючим на сесії в порядку надходження їх заяв; у разі порушень виступаючими регламенту має право їх попередити або позбавити слова;

-    надає слово для виступу з обговорюваних запитань особам, які запрошені на сесію і записалися для виступу. При цьому депутати мають право на першочерговість виступу;

- при необхідності змінює черговість надання слова виступаючим згідно з цим регламентом;

-   може за погодженням з депутатами, продовжити час для виступів, а також мотивовано змінити їх черговість;

-   оголошує письмові запити, особисті заяви і довідки депутатів, надає депутатам слово для усних запитів, запитань і довідок, а також зауважень з приводу ведення сесії і порядку, передбаченого цим регламентом;

-   проводить голосування з питань, що потребують прийняття рішення сесії, і оголошує його результати;

-                 дає доручення стосовно забезпечення роботи ради, працівникам виконавчого апарату ради;

-                  має право позбавити участі в засіданні запрошену особу, яка не є депутатом, за грубе порушення порядку;

-                 підписує протокол засідання сесії;

-                 організовує проведення консультацій з постійними комісіями, для подолання розбіжностей та вирішення інших питань, що виникають в ході роботи сесії. Головуючий на сесії сприяє співпраці, зближенню позицій сторін з питань, що розглядаються, досягненню взаємоузгоджених рішень.

 

         6. Пленарні засідання ради і засідання постійних комісій проводяться державною мовою. Діловодство ведеться на державній мові.

 

Стаття 17.

 

         1.   Час для доповіді на сесії встановлюється в межах 20 хвилин. В окремих випадках цей час може бути збільшений. Час для співдоповідей, інформацій – до 10 хв. Для виступів в обговоренні надається до 5 хвилин, для внесення депутатського запиту, довідок, запитань, повторних виступів до 3 хвилин.

 

         Для відповідей на запитання доповідачам відводиться 5 хв., співдоповідачам – 3 хв.

 

         За проханням депутатів для виступів з мотивів голосування, інших процедурних питань надається до 1 хв.

 

         Перед завершенням роботи сесії відводиться час до 20 хв. для виступів депутатів ради з короткими заявами та повідомленнями. Дебати при цьому не відкриваються.

 

         Перед початком дебатів для кожного питання, виходячи з кількості бажаючих виступити, встановлюється граничний час. Після закінчення цього часу дебати припиняються, якщо рада не прийняла іншого рішення.

 

         2. Прохання щодо надання слова для виступів в дебатах з обговорюваних питань подаються головуючому письмово або усно.

 

         3. Депутатам, які виступають від постійних комісій, слово надається обов’язково.

 

         4. Міський голова, секретар ради, голова постійної комісії і тимчасової комісії з питань своєї компетенції, мають право взяти слово для виступу в будь-який час, але не більше 3 хвилин. Продовження часу допускається лише за згодою більшості присутніх депутатів.

 

         5. З одного питання депутат може виступити не більше двох разів. Виступаючий на сесії не може вживати у своїй промові некоректні вислови, закликати до протизаконних і насильницьких дій.

 

         У таких випадках головуючий зобов’язаний  попередити виступаючого. Після другого попередження він позбавляється слова і права для наступного виступу.

 

         Якщо оратор перевищив відведений йому для виступу час, виступає не по суті обговорюваного питання, головуючий після одного попередження позбавляє його слова.

 

         6. При розгляді радою питань соціально-економічного розвитку міста, міського бюджету, звітів про їх виконання обов’язково  заслуховуються доповіді, співдоповіді і проводиться їх обговорення.

 

Стаття 18.

 

         1.  З обговорюваних питань рада приймає рішення. Рішення ради не повинно суперечити Конституції України і чинному законодавству.

 

         2. Рішення ради з кожного питання приймається на пленарному засіданні.

 

         3. Проект рішення ради спочатку приймається за основу.

 

         4. Пропозиції, доповнення, зміни і зауваження до проекту рішення, а також до програм заходів, що приймаються, подаються головуючому на сесії в письмовій формі. Ці пропозиції голосуються тільки після того, як проект рішення буде прийнятий за основу.

             Якщо автор пропозиції, доповнення, зміни чи зауваження наполягає на виступі, головуючий надає йому слово терміном до 3-х хвилин.

             Якщо поправки чи пропозиції носять незначний, стилістичний, уточнювальний, правовий   характер - вносяться усно і голосуються зі слів.  

              Після голосування всіх пропозицій голосується кожний пункт чи стаття, кожний проект рішення в цілому.

 

         5. Міська рада може доручити відповідній постійній комісії чи кільком постійним комісіям підготувати, відреагувати і внести на повторний розгляд текст проекту рішення ради.

 

         6.   Головуючий на сесії має право в будь-який час обговорення за власною ініціативою і у власній редакції ставити обговорені питання на рейтингове голосування.

  

         Стаття 19.


         1. На засіданні ради рішення з питань, що розглядаються, приймаються відкритим голосуванням. У випадках, передбачених Конституцією та законами України, цим регламентом, або за рішенням ради прийняття рішень проводиться таємним голосуванням. Рада приймає таємну форму голосування, якщо на ньому наполягає не менше половини присутніх депутатів.

 

         2. Для проведення таємного голосування і визначення його результатів, як правило, перша сесія нового скликання обирає з числа депутатів відкритим голосуванням лічильну комісію більшістю голосів присутніх депутатів.

              Лічильна комісія  зі свого складу обирає голову і секретаря. Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів її членів.

             До лічильної комісії не можуть входить депутати, чиї кандидатури висунуті до складу виборного органу чи на керівну посаду.

 

            3. Перед початком відкритого голосування головуючий оголошує кількість пропозицій, що голосуються, уточнює їх зміст, нагадує якою кількістю голосів може бути прийнято рішення.

 

             Голосування з процедурних питань може проводитись без підрахунку голосів за явною більшістю, якщо жоден з депутатів не вимагає іншого.

 

             При голосуванні з одного питання кожен депутат ради має один голос і подає його за пропозицією, проти неї або ж утримується при голосуванні. Після остаточного підрахунку голосів головуючий на сесії оголошує результати голосування (рішення прийнято чи не прийнято).

 

         4. Таємне голосування обов’язково  проводиться при виборах секретаря ради відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

 

         5. Час і місце таємного голосування, порядок його проведення визначається лічильною комісією згідно з цим регламентом і оголошується головою лічильної комісії. Видача бюлетенів здійснюється безпосередньо перед голосуванням. Бюлетені для таємного голосування є документами суворої звітності, виготовляються під контролем лічильної комісії в кількості, що відповідає загальному складу ради плюс один для міського голови.

               В бюлетені для таємного голосування по виборах секретаря ради вноситься прізвище, ім'я, по батькові кандидата,  під яким розташовуються три квадрати з написом під кожним: «За», або «Проти», або «Утримався» Кожен бюлетень підписується головою і секретарем лічильної комісії і скріплюється печаткою ради.

 

         6. Голосування проводиться у спеціально відведеному місці, де обладнано кабіну для таємного голосування, визначається місце видачі бюлетенів і встановлюється виборча скринька таким чином, щоб депутати при підході до неї обов’язково  проходили через кабіну.

               Депутат пред’являє  лічильній комісії посвідчення, отримує виборчий бюлетень і ставить свій підпис у списку депутатів міської ради. Заповнення бюлетеня депутатом проводиться у кабіні для таємного голосування. В одному із квадратів під прізвищем кандидата, за якого голосує депутат, робиться позначка "+" або інша.

          Якщо депутата підтримує запропоновану в бюлетені кандидатуру, то ставить позначку в квадраті, підписаному «За».

         У разі не підтримання кандидата депутат робить позначку у квадраті, підписаному "Проти".

          Якщо депутат не визначився в своєму виборі – ставить позначку в  квадраті, підписаному «Утримався».

         Недійсними вважаються бюлетені не встановленого зразка, в яких поставлено більше, ніж одну позначку, і в яких не поставлено жодної позначки.

 

         7. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протоколи, які підписуються головою і секретарем комісії, після чого голова лічильної комісії оголошує результати таємного голосування.

 

         8. Відкрите голосування може проводитись поіменно, якщо на цьому наполягає більшість присутніх на сесії депутатів.

 

         9. Депутат ради зобов’язаний  особисто здійснювати своє право на голосування. Депутат, відсутній при голосуванні, не має права подавати свій голос заочно чи пізніше.

 

         10. При виявленні помилок в порядку і механізмі голосування по рішенню сесії проводиться повторне голосування. При виявленні порушень в ході голосування його наслідки визнаються недійсними.

 

         11. Рішення ради вважається прийнятим, якщо за нього подано більшість голосів від загального складу ради. Після чого підписуються міським головою, а у випадках, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» і даним регламентом – секретарем ради або    головуючим на сесії. За дорученням ради прийняті рішення можуть бути допрацьовані виконавчим апаратом ради з внесенням стилістичних поправок, які не змінюють зміст прийнятого рішення.

 

         12.  Рішення ради вступають в силу з моменту прийняття, якщо не встановлено інший термін введення їх в дію.

 

         13. Рішення ради контролюються постійними комісіями і посадовими особами ради. Рішення ради, як правило, знімаються з контролю радою після повного виконання, втрати чинності, оскарження в суді, детального вивчення депутатами стану справ і згоди відповідної постійної комісії.

 

         14. Пропозиції, критичні зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, подані в письмовій формі головуючому, що викладені в висновках постійних комісій, якщо вони не отримали вирішення на сесії, в 15-ти денний термін розглядаються міським головою і направляються відповідним державним і громадським органам, посадовим особам, які зобов’язані  в місячний термін розглянути ці пропозиції та зауваження і про їх результати повідомити безпосередньо депутатові або постійній комісії, а також раді.

 

         15. Листи і звернення громадян, що надійшли до сесії ради, розглядаються у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

Стаття 20.

 

         1. В протоколі сесії вказується:

-  назва ради, порядковий номер сесії (в межах скликання), дата проведення сесії;

- кількість депутатів, обраних в раду, кількість присутніх і відсутніх депутатів;

-   порядок денний сесії;

-   прізвища, ініціали  депутатів, які виступили (для осіб, які не є депутатами – посади), а також депутатів, які внесли депутатський запит або запитання (письмово або усно) доповідачам;

-              перелік всіх прийнятих рішень з даними числа голосів, які проголосували за рішення, проти нього та утримались;

-              перелік питань, рішення, після розгляду   яких не прийнято, із зазначенням кількості голосів;

-              рішення ради з процедурних питань (про затвердження порядку денного, щодо припинення обговорень чи прийняття до відома довідок) не заносяться до протоколу сесії;

 

2. До протоколу сесії додаються:

 

-            тексти доповідей і співдоповідей;

-            інформації чи їх короткий зміст в протоколі;

-            рішення, прийняті радою;

-            письмові запити депутатів;

-            письмові зауваження та пропозиції депутатів, передані головуючому на сесії;

-            список реєстрації депутатів;

-            список запрошених осіб.

 

         3. Протокол сесії оформляється в місячний термін. Протокол сесії міської ради, прийняті нею рішення підписуються   особисто міським головою. У разі його відсутності - секретарем ради,а у випадку скликання сесії депутатами ради – депутатом, який за дорученням депутатів   головував на засіданні.

             За достовірність записів в протоколі та своєчасне оформлення протоколу, інших матеріалів сесії несе відповідальність секретар ради.

             Оригінали протоколів сесії зберігаються протягом встановленого терміну в міській раді, а потім здаються в районний державний архів на постійне зберігання.

 

ДЕПУТАТИ, ПОСАДОВІ ОСОБИ РАДИ.

 

Стаття 21.


    1. Повноваження   депутата   ради   починаються   з   моментуофіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноваженьдепутатів і закінчуються в день першої сесії   ради   нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом.

 

     2. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради.

 

     3. На час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках,   депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.

 

     4. Депутат зобов'язаний брати участь у роботі сесій ради, засідань постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

 

     5. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних   засідань   ради   або   засідань   постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

 

     6. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.

     7. Депутат має право звернутися із запитом до керівників ради та її органів, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності,   розташованих   або   зареєстрованих   на відповідній території, з питань, віднесених до відання ради.

 

     8.   Орган або посадова особа, до яких звернено запит, зобов'язані дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.

 

     9. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у  строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.

 

     10. Депутат має право знайомитися з будь-якими офіційними документами, які зберігаються у відповідних органах місцевого самоврядування, та робити виписки, копіювання цих документів.

 

     11. Повноваження депутатів, порядок організації і гарантії депутатської діяльності    визначаються    Конституцією    України, цим Законом, законом про статус депутата, іншими законами.

  

Стаття 22.

 

         1.  Депутати можуть добровільно об’єднуватись  в депутатські групи (фракції) за чисельністю не менше 5-ти чоловік. Міський голова і секретар ради не можуть входити до складу депутатських груп (фракцій).

 

         2. Порядок роботи депутатської групи (фракції), умови вступу і виходу з неї депутатів визначаються самою депутатською групою (фракцією).

 

         3. Для реєстрації депутатської групи (фракції)  міському голові подається підписана особисто депутатами письмова заява про утворення групи (фракції), її назва, мета, додається поіменний список з визначенням осіб, яким доручено представляти групу (фракцію)  в раді.

         Міський голова на початку чергової сесії зобов’язаний  зробити повідомлення про створення депутатської групи (фракції)  та її склад. З цього моменту група (фракція)  вважається зареєстрованою.

         При скороченні складу депутатської групи (фракції)  нижче встановленої чисельності (пункт 1) міський голова оголошує про її розпуск.

 

         4. Зареєстрована група (фракція) має право виступати на сесії з будь-якого питання порядку денного. Депутат, який виступає від групи (фракції), визначається самою групою (фракцією)  завчасно, повідомляє про це секретаріат сесії і має першочергове право виступу після виступів представників постійних комісій та інших комісій ради.

 

         5. Депутатська група (фракція) не має права виступати від імені міської  ради.

 

         6. За поданням зареєстрованої групи (фракції), з дозволу міського голови підготовлені нею документи розмножуються і розповсюджуються серед депутатів, якщо вони подані за 3 дні до початку роботи сесії.

 

Стаття 23.

 

         1. Повноваження депутата ради припиняються достроково у випадках, передбачених статтею 3 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад народних депутатів". Крім цього, рада може достроково припинити повноваження депутата у випадках:

                            - подачі ним заяви про складання депутатських повноважень;

                            - виконання вироку суду, згідно з яким до депутата застосована міра покарання, пов’язана  з позбавленням волі;

                            - звільнення з роботи і виїзд на постійне місце проживання за межі міста.

 

         2.     Питання, про дострокове припинення повноважень депутата попередньо розглядається постійною комісією з питань депутатської діяльності, етики та з питань законності, правопорядку та охорони прав людини, яка подає раді свій висновок з цього питання.

 

         3. Рада приймає рішення про дострокове припинення повноважень депутата, яке доводить до міської виборчої комісії для прийняття рішення про проведення виборів депутата замість вибулого, або заміщення вибувшого депутата наступного    по черговості із виборчого списку політичної партії, яка висувала цього депутата.

 

Стаття 24.

 

         1.  Заступники міського голови затверджуються радою за пропозицією міського голови відкритим або таємним (за рішенням ради) голосуванням і здійснюють свої повноваження відповідно до ст. 51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

 

ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ РАДИ.


Стаття 25.

 

         1. Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього   розгляду   і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету обираються нею на термін її повноважень. Постійні комісії діють у відповідності зі ст. 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з цим регламентом та на підставі Положення про постійні комісії, що затверджуються радою.

 

         Рада утворює такі постійні комісії:

 

1.1. Постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та з питань законності, правопорядку і охорони прав людини;

 

1.2. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету та з питань управління комунальним майном;

 

1.3.  Постійна комісія з промисловості, транспорту, будівництва,    підприємницької діяльності, зв’язку та засобів масової інформації;

 

1.4. Постійна комісія з питань освіти, культури, духовного відродження, роботи з молоддю та спорту;

 

1.5. Постійна комісія з питань благоустрою, житлово-комунального господарства, регулювання  земельних відносин та  охорони навколишнього середовища;

 

1.6. Постійна комісія з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства та роботи з ветеранами.

 

     2. Постійні комісії обираються  у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією.

     3. До складу постійних комісій не можуть   бути   обрані міський голова, секретар міської ради, їх заступники.

     4. Постійні   комісії за дорученням ради або за власною ініціативою     попередньо     розглядають     проекти     програм оціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про   стан   та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради   з   доповідями   і співдоповідями.

     5. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення   або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

 

     6. Постійні комісії за дорученням ради, голови, секретаря   міської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність   підзвітних   і підконтрольних раді та виконавчому комітету міської ради органів, а також з питань, віднесених до відання ради, місцевих підприємств, установ та організацій, їх  філіалів і відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб, подають за результатами перевірки рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд ради або виконавчого комітету міської, ради; здійснюють контроль за виконанням рішень ради, виконавчого комітету міської ради.

 

     7. Постійні комісії у питаннях, які належать до їх відання, та в порядку, визначеному законом, мають право отримувати від керівників органів, підприємств, установ, організацій та   їх філіалів і відділень необхідні матеріали і документи.

 8. Організація роботи постійної комісії ради покладається на голову комісії. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, дає доручення членам комісії, представляє комісію у відносинах з іншими   органами,    об'єднаннями    громадян,    підприємствами, установами, організаціями, а також громадянами, організує роботу по реалізації висновків і рекомендацій комісії. У разі відсутності голови комісії або неможливості ним виконувати свої повноваження з інших причин його функції здійснює заступник голови комісії або секретар комісії.

 

 8.1. Голова постійної комісії:

-            організовує роботу постійної комісії;

-            скликає і веде засідання комісії;

-            пропонує порядок денний, організовує підготовку необхідних для засідання матеріалів;

-            дає доручення членам комісії, скликає їх для роботи і підготовчих комісіях, а також для виконання інших доручень;

-            запрошує для участі в засіданнях комісії посадових осіб, представників громадських організацій та інших осіб;

-            представляє комісію у відносинах з іншими органами, об'єднаннями  громадян, підприємствами, установами;

-            організовує роботу з виконання висновків і рекомендацій комісії;

-            інформує міського голову про розглянуті питання, а також про заходи, що прийняті з реалізації рекомендацій комісії;

-            інформує членів комісії, інших депутатів про виконання рішень ради і розгляд рекомендацій, тощо.

 8.2. Заступник голови постійної комісії:

-            обирається на першому організаційному засіданні постійної комісії;

-            виконує окремі функції голови комісії за його дорученням;

-            виконує обов’язки  голови або секретаря у разі їх відсутності.

8.3.   Секретар постійної комісії:

-            обирається на першому організаційному засіданні постійної комісії;

-            організовує ведення протоколу засідання постійної комісії;

-            веде діловодство постійної комісії;

-            організовує роботу з підготовки матеріалів на засідання комісії;

-            забезпечує членів постійної комісії необхідною інформацією;

-            повідомляє членам комісії про дату, час і порядок денний засідання постійної комісії.

 

     9. Засідання    постійної    комісії   скликається   в   міру необхідності і є правомочним, якщо в ньому бере участь не менш як половина від загального складу комісії.

 

     10. За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії.

 11.Рекомендації постійних комісій підлягають обов'язковому розгляду   органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк.

 

     12. Постійна комісія для вивчення питань, розробки проектів рішень ради може створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених і спеціалістів. Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, міського голови, секретаря міської   ради   розглядатися постійними комісіями спільно. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями   на   їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.     

 

13. Депутати працюють у постійних комісіях на громадських засадах. 

 

     14. Постійні комісії є підзвітними раді та відповідальними перед нею.

 

     15. Перелік,   функціональна    спрямованість    і    порядок організації роботи постійних комісій визначаються регламентом міської ради та Положенням   про   постійні   комісії,   що затверджується радою з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо реалізації повноважень ради у здійсненні державної  регуляторної політики постійними комісіями відповідної ради. При необхідності рада може змінити перелік, функціональну спрямованість, чисельний склад, переобрати персональний склад постійних комісій.

         Чисельний склад постійних комісій визначається рішенням ради, але не менше 5 депутатів.

         Голосування усіх питань про формування складу постійних комісій проводиться відкрито.

         Голова постійної комісії за рішенням ради може бути в будь-який час відкликаний за його власним проханням, в зв’язку  з незадовільною роботою на цій посаді або з інших причин, які унеможливлюють виконання ним своїх обов’язків.

 

         Пропозиції з відкликання голови постійної комісії вносяться:

-            особисто головою постійної комісії згідно з його письмовою заявою;

-            міським головою;

-            за рішенням відповідної постійної комісії;

-            не менше, як третиною від загального складу депутатів ради, відповідно до їх письмової заяви.

      Рішення ради про відкликання голови постійної комісії повинно мати обґрунтування причини відкликання.

      У випадку відкликання голови постійної комісії він залишається членом цієї комісії, якщо рада не прийняла іншого рішення.

 

      16. Засідання постійних комісій скликаються по мірі необхідності і є правомочними, якщо в них бере участь не менше, як половина від загального складу комісії.

        У засіданнях комісії можуть брати участь з правом дорадчого голосу депутати, які не входять до складу даної комісії.

               У випадку неможливості прибути на засідання комісії, член комісії повідомляє про це голову постійної комісії. На засідання можуть запрошуватись представники засобів масової інформації.

        

 

Тимчасові контрольні комісії ради


 Стаття 26.

 

     1. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю   з конкретно  визначених радою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.

 

     2. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, її назву та завдання, персональний склад комісії та її голову вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини депутатів від загального складу ради.

 

     3. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії, та залучені комісією для участі в її роботі спеціалісти,   експерти,   інші особи не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.

 

     4. Повноваження   тимчасової   контрольної    комісії    ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.

 

СЕКРЕТАР  МІСЬКОЇ РАДИ.

 

Стаття 27.

 

1. Секретар міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією міського голови.   Пропозиція   щодо кандидатури секретаря ради може носитися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у
разі, якщо: 

 

     1) на день проведення першої сесії міської ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори міського голови;      

2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану міським головою;

3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії міської ради міський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;               4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв'язку   з   достроковим   припиненням   його повноважень міський голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;

     5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень.

     У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу ради згідно з пунктом 2 цієї статті, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить міський голова.

 

     2. Секретар міської ради   не   може суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах (крім викладацької, наукової та творчої роботи в   позаурочний   час), займатися   підприємницькою діяльністю, одержувати від цього прибуток, якщо інше не передбачено законом.

 

     3. Секретар  міської ради:

     1) у випадку, передбаченому частиною першою статті 42 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні», здійснює повноваження міського голови; 

     2) скликає сесії ради у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради;

     3) веде засідання ради та підписує її рішення у випадках, передбачених частиною шостою статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»;

     4) організує підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради;

     5) забезпечує своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення,   організує   контроль за їх виконанням, забезпечує офіційне  оприлюднення рішень ради, які відповідно до закону є регуляторними актами, а також документів, підготовлених у процесі здійснення   радою регуляторної діяльності, та інформації про здійснення радою регуляторної діяльності; 

     6) за   дорученням міського голови координує діяльність постійних та інших комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;

     7)   сприяє   депутатам   ради   у здійсненні їх повноважень;

     8) організує за дорученням ради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою   і   проведенням референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;

     9) забезпечує зберігання у відповідних органах місцевого амоврядування офіційних документів,   пов'язаних   з   місцевим самоврядуванням відповідної територіальної громади, забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

     10) вирішує за дорученням міського голови або відповідної ради інші питання, пов'язані з діяльністю ради та її органів.

      Секретар ради може за рішенням ради одночасно  здійснювати   повноваження    секретаря    виконавчого    комітету відповідної ради.

      Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ МІСЬКОЇ РАДИ.


 Стаття 28.


       1. Виконавчим органом міської, ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої   повноваження   до   сформування   нового   складу виконавчого комітету.

     2. Кількісний   склад   виконавчого   комітету   визначається відповідною радою. Персональний   склад   виконавчого   комітету міської   ради затверджується радою за пропозицією міського голови;

 

     3. Виконавчий комітет ради утворюється у складі  міського голови, заступників міського голови, а також керівників відділів, та інших виконавчих органів ради, інших осіб.

 

     4. До   складу   виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входить також за посадою секретар відповідної ради.

 

     5. Очолює виконавчий комітет міської ради міський голова. У виконавчому комітеті міської ради функції секретаря виконавчого комітету за рішенням ради     може     здійснювати     секретар     міської  ради.

     6. Особи, які входять до складу виконавчого комітету, крім тих, хто працює у виконавчих органах ради на постійній основі, на час засідань виконавчого комітету, а також   для   здійснення повноважень в інших випадках звільняються від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з виконанням обов'язків члена виконавчого   комітету,   за   рахунок   коштів відповідного місцевого бюджету.

 

     7. На осіб, які входять до складу виконавчого комітету ради і працюють у ньому на постійній основі, поширюються вимоги щодо обмеження сумісності їх діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» для міського голови.

 

     8. Виконавчий комітет ради є підзвітним і підконтрольним міській раді, а з питань здійснення ним повноважень органів   виконавчої влади - також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.

     9. До складу виконавчого комітету   міської ради не можуть входити депутати ради, крім секретаря ради.  

 

Повноваження виконавчого   комітету   міської ради


Стаття 29.

 

     1. Виконавчий комітет міської ради може розглядати і вирішувати питання, віднесені Законом  України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів ради. 

     2. Виконавчий комітет ради:

     1) попередньо     розглядає    проекти    місцевих    програм соціально-економічного, культурного та  розвитку, цільових програм з інших питань, місцевого бюджету, проекти рішень з інших питань, що вносяться на розгляд відповідної ради;

     2) координує   діяльність   відділів, та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до   комунальної   власності  територіальної громади, заслуховує звіти про роботу їх керівників;

     3) має право змінювати або скасовувати акти підпорядкованих йому відділів, управлінь, інших виконавчих органів ради, а також їх посадових осіб.

     3.Міська рада може прийняти рішення про розмежування повноважень між її виконавчим комітетом, відділами, іншими   виконавчими органами ради та міським головою в межах повноважень, наданих Законом виконавчим органам міських рад.

 

Організація роботи виконавчого комітету міської  ради

  

Стаття 30


     Основною формою роботи виконавчого   комітету   міської ради є його засідання. Засідання   виконавчого   комітету   скликаються відповідно міським головою (а в разі його відсутності чи   неможливості здійснення ним цієї функції - заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради   в   міру необхідності, але не рідше одного разу   на   місяць,   і   є правомочними, якщо в них бере участь більше   половини   від загального складу виконавчого комітету.


 

Відділи  та інші виконавчі органи  міської ради    


Стаття 31.

 

     1. Міська рада у межах затверджених нею структури і штатів може створювати відділи та інші виконавчі органи для здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів міської ради. Організаційні засади реалізації повноважень виконавчих органів міської ради щодо   здійснення державної регуляторної політики визначаються Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

     2. Відділи та інші виконавчі органи ради є підзвітними і   підконтрольними   міській   раді,    підпорядкованими її виконавчому комітету, міському голові.

     3. Керівники відділів та інших виконавчих органів ради призначаються на посаду і звільняються з посади міським головою, одноособово, а в окремих випадках відповідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

     4. Положення про відділи та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.

 

 

 

Секретар міської ради                                      Михайло ДОЛЮК                                                     

 

    

 

Array
Прогноз погоди
Погода в Калинівці
Голосування
Якої позиції дотримуєтесь ви по відношенню до створення ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) в будинках міста?