КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
КАЛИНІВСЬКА МІСЬКА РАДА
офіційний веб-сайт
22400, Вінницька обл., Калинівський р-н, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, 47, 04333-2-16-37
Калинівська міська рада
24 вересня 2018 року, понеділок, 08:31
Пошук по сайту
Офіційні сайти
Статистика
зараз на сайті:1
візитів сьогодні:41
візитів всього:588081
Обчислення заробітку – важливе питання при розрахунку пенсійної виплати

 Зазвичай, коли ти молодий, вчишся чи працюєш, то питання пенсій видається не дуже актуальним. Проте, з наближенням пенсійного віку все частіше приходиться задумуватись: «А як же я буду жити, коли перестану працювати. Що дасть мені держава?». Це питання ставлять собі сьогодні не тільки ті, кому до пенсійного віку залишилось 5 – 10 років, але й свідома молодь. Зокрема, їх цікавить: «Звідки беруться пенсії? Від чого залежить їх розмір? На що можу розраховувати від держави? Що можу зробити самостійно, щоб отримувати більшу пенсію?».

Для того щоб надати відповідь на поставлені питання, ми продовжуємо роз’яснювати норми пенсійного законодавства і, тому  поговоримо про роль, яку відіграє заробітна плата при визначенні пенсії.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

За вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу, з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу згідно з абзацом третім частини першої статті 24 цього Закону, та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що зазначені періоди в сумі складають не більш як 10 відсотків тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Для отримання довідки про заробітну плату за період до 1 липня 2000 р. майбутнім пенсіонерам необхідно звертатися до підприємств, де вони працювали або у разі реорганізації – до їх правонаступників. Якщо ж  підприємство ліквідувалося без визначення правонаступника – до архівних установ, до яких всі документи передані на зберігання. У випадку, коли трудова діяльність людини проходила у віддаленій місцевості і немає можливості особисто звернутися в організацію, необхідно звертатися до органів Пенсійного фонду області, які в свою чергу нададуть посильну допомогу для вирішення питання. Також, довідки про заробіток мають бути обов’язково підтверджені первинними документами (особовими рахунками, платіжними відомостями тощо).

Також, законодавство надає  певну перевагу особі, а саме  можливість виключення з обчислення заробітку «невигідних» періодів. Так, за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, із заробітної плати для обчислення пенсії, виключаються періоди до 60 календарних місяців страхового стажу. Так звана «оптимізація» проводиться з урахуванням будь-яких періодів незалежно від перерв, що включаються до страхового стажу та будь-якого періоду страхового стажу підряд за умови, що «оптимізація» в сумі складе не більше як 10 відсотків тривалості всього страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі.

Між іншим, із підрахунку заробітної плати додатково за бажанням особи можуть бути виключені наступні періоди:

ü  строкової військової служби;

ü  навчання;

ü  догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років;

ü  за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або за пристарілою особою, якій виповнилося 80 років, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства;

ü  догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У разі, якщо особа не зазначає період заробітку, який є для неї не вигідним, працівники органів Пенсійного фонду провадять «оптимізацію» заробітної плати автоматично за допомогою програмного забезпечення.

Однак, важливим залишається те, що загальний період, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, в загальному підсумку не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.

Не менш важливим є також показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески. Наразі, згідно із законодавством, для призначення пенсії застосовується середня зарплата по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики у сферах економічного розвитку, статистики.

  Отже, заробітна плата для визначення майбутнього розміру пенсії є одним із ключових показників. Звичайно, змінити розмір заробленої заробітної плати або тривалість набутого (відпрацьованого) страхового стажу неможливо, але про своє майбутнє необхідно подбати з замолоду. Якщо ж  у Вас виникне бажання спробувати  розрахувати зарплату та страховий стаж,  то на допомогу Вам прийде спеціальна програма «Пенсійний калькулятор», якою можна скористатись відвідавши веб-сторінку Пенсійного фонду України.

 

Начальник  Калинівського відділу

Козятинського об’єднаного УПФ

України Вінницької області Клюс Н.І.

архівАнонси
1 березня 2013 року 10:33

Електронна адреса Калинівської міської ради sekretar-kl@ukr.net

Голосування
Чи вважаєте ви за потрібне будівництво центральної паркової зони по вул. Незалежності (біля магазину «Арго») у 2018 році? Дане місце відпочинку передбачає влаштування дитячих містечок, будівництво елементів благоустрою, тротуарних доріжок, ліній освітлення, озеленення.
так (94 %)
ні (5 %)